Aktuality HP
Kategorie: Akuality

Úspěchy českých sportovců v Aténách

Čeští sportovci získali na Světových letních hrách speciálních olympiád, které byly zahájeny v sobotu 25. června 2011 v Aténách, první cenné kovy.

Čeští sportovci získali na Světových letních hrách speciálních olympiád, které byly zahájeny v sobotu 25. června v Aténách, první cenné kovy. Cyklista Jakub Novák z oddílu Lvíčata Dolní Lánov, získal v časovce na 1 kilometr v kategorii M1 zlato. O další medailovou radost se postarala plavkyně Eva Procházková z Prahy, a to na trati 50 m prsa, když obsadila 3. místo. V časovce uspěli i další čeští cyklisté. Jiří Král z oddílu Ježci Jihlava skončil na 6. místě v kategorii M9 a 8. místo v kategorii M10 patří Vladislavu Svobodovi z téhož oddílu.

V průběhu víkendu zasáhli čeští reprezentanti opět velmi úspěšně do finálových bojů na Světových letních hrách speciálních olympiád, na které do Atén přijelo okolo 7000 sportovců ze 171 zemí světa. Světové letní hry speciálních olympiád jsou letošní největší sportovní událostí pro sportovce s mentálním postižením. Českou republiku reprezentuje 45 sportovců, kteří soutěží o cenné kovy v plavání, atletice, bocce, cyklistice, gymnastice žen, stolním tenise, kopané a volejbalu.
V cyklistické časovce na 10 kilometrů v kategorii M4 skončil Jiří Král na 6. místě, v časovce na 5 kilometrů Jiřímu Královi v kategorii M3 patří 5. Místo a Vladislavu Svobodovi v kategorii M4 patří 8. místo.

Jirka Král je současně dlouholetým členem Tělocvičné jednoty Sokol Nové Veselí.