Kontakt

TJ SOKOL Nové Veselí
Žďárská 158
592 14 Nové Veselí

Telefon: 566 667 104
Mail: sokol@noveveseli.cz
ŠACHY
Kategorie: Aktuality

10. ročník Memoriálu Milana Holcmana 28.12. 2018

10. ročník Memoriálu Milana Holcmana 28.12. 2018Hráno dvoukolově

Jubilejní 10. ročník Memoriálu Milana Holcmana v bleskové hře šachu se odehrál tradičně v místním sokolíku.Než se rozpoutaly boje na šachovnicích,šachový oddíl uctil památku Milana Holcmana minutou ticha.Turnaj byl hrán dvoukolově tempem 2x5 minut a již první kolo napovědělo,že dochází k velkému překvapení.Vítězem prvního kola byl pan Jan Král. Druhé kolo bylo nalosováno stejně jako první,jenom si hráči vyměnili hrací figury.Toto kolo nemělo také nouzi o zajímavé a napínavé partie.Na třetím místě stačilo panu Miroslavu Sýkorovi uhrát ve druhém kole dva body.Vítězi prvního kola se ve druhém kole tolik nedařilo,přesto na druhé místo stačil jediný bod.Vítězem druhého kola s plným počtem bodů a celkovým vítězem se stal Milan Zimpl,obhájil loňské prvenství a odnesl si i putovní pohár pro vítěze.Na dalších místech muselo při stejném počtu bodů rozhodnout až pomocné bodování.To svědčí o tom,že turnaj měl dobrou úroveň a už nyní se můžeme těšit na ještě lepší šachovou úroveň v dalším již jedenáctém ročníku.

Tabulka  zde - Blesk.10r-MMH-122018.pdf

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, free download Book odpovědět
کتاب رزین های صنعتی
کتاب خوردگی
کتاب طراحی و شبیه سازی فرایند
کتاب نانوتکنولوژی
, مشاوره روانشناسی odpovědět
روانشناسی کودک
مهارت های زندگی
اعتماد به نفس
انگیزه
, Hprinter odpovědět
Anyone can dial +1 800-684-5649 where our specialists will help you through the telephone call and help you in the greatest possible way so that you can simply enjoy as indicated by your work.

https://hprinterofficial.com/blog/canon-pixma-mx922-setup/

https://hprinterofficial.com/blog/category/brother-printer-troubleshooting/

http://hprinterofficial.com/blog/tag/hp-printer-install-wizard/

https://hprinterofficial.com/blog/how-to-fix-printer-in-error-state/

https://hprinterofficial.com/blog/how-to-fix-printer-in-error-state/

https://hprinterofficial.com/blog/how-to-connect-canon-mg2922-printer-to-wifi/

https://hprinterofficial.com/blog/how-to-connect-canon-printer-to-wifi/

https://hprinterofficial.com/blog/canon-pixma-mx922-setup/

https://hprinterofficial.com/blog/canon-pixma-mx922-setup/
, consequence essay odpovědět
When you write a consequences essay you explain the result of some situation. This consequences may be good or bad, still in some way it is an analysis. We may help you with writing your essay.
, Nice Post odpovědět
Very inserting post on “10th year of Milan Holcman Memorial 28.12.2018”. Chess is one of my favourite game and I enjoyed to play chess. I like to read this post and looking forward for more sports related posts.
-Ida Wallace,
http://www.assignmenthelpfolks.com/nursing/
, dasffaf@yahoo.com odpovědět
And the part needs a little plucking so it won't look so much like a cosplay wig. The lace wigs uk shifts a little, nothing a little got2b can fix. Okay so I have a small head and the brazilian hair bundles has straps so it is adjustable. Of course when you take it out of the package it will need some flat ironing especially at the top. It has minimal shedding ..just about none. Overall it was a great buy and I'd recommend it to others to buy. This lace wigs uk is better than many wigs I have tried! The lace wigs uk is so soft and hardly sheds! It is worth the money... the density is just right and it definitely constructed well! The wig allows for appropriate adjustments. Shipping was fast! The wig did not have odor! This is human hair I put a flatiron at 450 degrees and it still shiney and light weight with body and movement! Also the brazilian hair uk does not come pin straight you do have to straighten it to achieve a sleek look but with a couple of passes through the unit is perfect! I love it and definitely will be buying more!