Kontakt

TJ SOKOL Nové Veselí
Žďárská 158
592 14 Nové Veselí

Telefon: 566 667 104
Mail: sokol@noveveseli.cz
ŠACHY
Kategorie: Aktuality

Turnaj Ligy mládeže Vysočiny

V Jihlavě pokračoval již 6.turnaj

Dne 21.3.2009 proběhl v jihlavském domě dětí a mládeže již 6.turnaj letošní Ligy mládeže Vysočiny,kterého se zúčastnili i naši mladí šachisté.I když se turnaje zúčastnili pouze dva naši hráči,vedli si vcelku dobře.Třináctiletý Štěpán Michal obsadil 45.místo,patnáctiletý Vojtěch Válka 49.místo ze 73 účastníků turnaje.Je to dobrý úspěch ke 100. výročí organizovaného šachu na Vysočině.Další turnaj pokračuje v Náměšti n/Osl. a pro naše hráče 8.turnaj,který se hraje 18.4.2009 od 9.00 hod. na 5.ZŠ ve Žďáře nad Sázavou.

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


, fd odpovědět
The coincidence is that the replica watches uk founder of the Tudor table is the founder of replica watches the Rolex watch Hans Wellsdorf. So Tudor table in the production process continues Rolex has always been good quality, from the |uk replica watches beginning of the birth of many people recognized. "Tudor" the name from the British Tudor dynasty, and swiss replica watches each series are named after the royal family. To reflect the high elegance, generations of respect for the watchmaking tradition, as well as the supreme superior to replica watches the watchmaking technology.
, von@yahoo.com odpovědět
Its a very easy to go with piece. Simple and clean and very casual as I mentioned before. A more classic design from replica watches and the same looks that were been used to for quite a while now. Pretty easy to pass for an original because the real deal is not that expensive and a lot of people expect watches around 3k to be fake. The more expensive pieces always have more heat on them. There are few replica watches that have such a rich tradition in watchmaking as Rolex has. Even more, breitling replica sale is definitely a legend in this field and the amazing watches store will certainly not fall short of the legendary status replica watches has acquired in its long history. With a unique design that pleasantly combines a classic look, with high end materials fantastic build quality and a high tech and precise mechanism, this tag heuer replica uk is certainly a fantastic time piece for anyone looking for a quality watch.