Kontakt

TJ SOKOL Nové Veselí
Žďárská 158
592 14 Nové Veselí

Telefon: 566 667 104
Mail: sokol@noveveseli.cz
STOLNÍ TENIS
Kategorie: Aktuality

Z oddílu stolního tenisu.

Z oddílu stolního tenisu.

  Pro sezónu 2014/2015 jsme přihlásili do Okresního přeboru (OP) tři družstva. Jedná se o dlouhodobou soutěž skládající se z osmnácti kol a deseti družstev.  Nejvyšší okresní soutěž je OP 1 a nejnižší je OP 6 (OS).
  Družstvo A hrálo jako tradičně v OP 2 , do většinu zápasů nastupovali: Jan Landsman, Zdeněk Pohanka, Jan Sedlák, Libor Vencálek a od druhé poloviny sezóny Leoš Pohanka. Dokázali jsme remízovat s druhým a třetím družstvem tabulky, ale stejně tak prohrát s papírově slabšími. I tak konečné sedmé místo znamená příští sezónu OP 2.
  Družstvo B mělo premiéru v OP 4 po loňském postupu. Obvyklá sestava byla: Libor Vencálek st., Josef Pohanka st. a ml., Karel Kasal a příležitost dostali také hráči z družstva C. Někdy se nám nepodařilo poskládat obvyklou sestavu a utrpěli jsme prohru. Ovšem vynahradili jsme si to při odvetě v domácím prostředí, kde jsme porazili také prvního z tabulky rozdílem třídy 14:4. Zajistili jsme si postup z druhého místa do OP 3 se ztrátou pouze dvou bodů na prvního. Jedná se již o třetí postup během čtyř sezón.
  Družstvo C hrálo premiérově v OP 5, také po loňském postupu. V silné konkurenci si vedlo statečně. Sestava byla: Ota Kudílek, Petr Vencálek, Libor Vencálek ml. a Monika Vencálková. Taktéž si zajistilo pro příští sezónu stávající soutěž. Příslibem je stoupající výkonnost mládeže a schopnost bodovat ve vyšších soutěžích.
  Co se týče mládeže, zvolili jsme oproti předchozím sezonám jinou variantu pro jejich realizaci. Namísto republikových a krajských turnajů hrají dlouhodobou soutěž v OP, dle našeho názoru to má větší přínos. Turnajů je pouze šest a stejně jako OP se hrají v neděli. Libor Vencálek ml. se účastní Žďárské žákovské ligy hrající se v sobotu. Po čtvrtém předposledním kole si uhrál dělené 1. místo v kategorii mladší žáci. Na proběhlém Okresním přeboru jednotlivců, který se odehrál ve žďárské herně, si náš Libor vybojoval 1. místo v kategorii mladší žáci, když prošel turnajem bez ztráty setu. Také zde vyhrál 1. místo ve smíšené čtyřhře.
  OP jsou již tuto sezónu dohrány. Ještě nás čekají další turnaje a nadále bude probíhat
 intenzivní trénink. Také máme rozjednán přestup dalších hráčů do našeho oddílu pro příští sezónu.

print Formát pro tisk