sokol nove veseli slider 01

22. ročník půlmaratonu

V neděli 29. 6. 2008 uspořádal Atletický oddíl TJ Sokol Nové Veselí již 22. ročník půlmaratonu „Okolo Nového Veselí“ jehož vítězen se stal Robin Vohlídal.

Podruhé se tento tradiční silniční běžecký závod na 21.1 km, který je jediným půlmaratonem v kraji Vysočina, běžel na nové trati mezi městysem Nové Veselí, obcí Újezd a zpět. Tato trať se běží 3x. Závod je součástí celoroční soutěže „Běžec Vysočiny“ a také přeborem kraje Vysočiny v půlmaratonu. Součástí půlmarotnu jsou i vložené běhy pro mládež.

Hlavního závodu se zúčastnilo celkem 83 vytrvalců z toho 8 žen. Běželo se za teplého slunečného počasí a mírného větru. Vítězem se stal Robin Vohlídal z TJ Nové Včelnice v čase 1:11:45 hod. na druhém místě doběhl Luboš Pelouch SK Chotěboř a třetí v cíli byl Tomáš Ondráček z Brna. V kategorii žen zvítězila Ivana Martincová Moravská Slávia Brno, která časem 1:24:26 hod. překonala vlastní traťový rekord v kategorii žen z roku 2004. Druhá byla Münstrová Eva rovněž z Moravské Slávie Brno a třetí Olga Pokorná z Prahy.

Přeborníkem kraje Vysočina v půlmaratonu se stal Leoš Pelouch SK Chotěboř čas 1:12:47 hod., druhý byl Pavel Novák Jihlava Atletika a třetí místo obsadil Václav Ožana z AO Nové Město na Moravě. Vložených běhů pro mládež, které se běhaly na okruhu v Novém Veselí se zúčastnilo ve všech věkových kategoriích celkem 39 běžců. Mimo soutěž se závodu v půlmaratonu zúčastnil borec Ivan Křivánek ze Slavkova u Brna, který na historické dřevěné drezíně dosáhl času 1:33:33 hod.

36. ročník Půlmaratón okolo Nového Veselí

25. června 2023 uspořádala Tělocvičná jednota Sokol Nové Veselí již 36. ročník Půlmaratonu okolo Nového Veselí. Součástí půlmaratonu byly vložené závody pro příchozí, mládežnické kategorie a děti. V hlavním běžeckém závodu na 21,1 km startovalo celkem 53 vytrvalců z toho 7 žen.

Více..

35. ročník Půlmaratón okolo Nového Veselí

Více..

34. ročník Půlmaratón okolo Nového Veselí

27. června 2021 uspořádala Tělocvičná jednota Sokol Nové Veselí již 34. ročník Půlmaratonu okolo Nového Veselí. Součástí půlmaratonu byly vložené závody pro příchozí a mládežnické kategorie. V hlavním běžeckém závodu na 21,1 km startovalo celkem 49 vytrvalců z toho 7 žen.