sokol nove veseli slider 01

Divadelní soubor

Ukončení činnost pod hlavičkou TJ Sokol

Členové divadelního souboru Tělocvičné jednoty Sokol rozhodli ukončit svoji činnost pod hlavičkou TJ Sokol.

Sezona 2012 - 2013

V prosinci 2012 odehrál divadelní soubor Mladých pohádkovou hru Hastrmancká komedyje. Nejen v hastrmanských rolích si v pohádce zahrálo 18 našich herců. Pohádku jsme představili také v Jamách.

Čertovy námluvy

ČERTOVY NÁMLUVY hrajeme: 4.12. 2011 ve 14 hod, 11.12. 2011 v 15 hod a 17.12. 2011 ve 14 hod

Bajaja

V lednu 2011 měla premiéru pohádková hra Bajaja od Boženy Němcové, která se pyšnila velkým úspěchem u diváků. Hra byla čtyřikrát reprízovaná na domácí scéně a 2. dubna ji divadelníci odehráli na VII. Národní přehlídce sokolských divadel v Boskovicích, kde se předvedlo celkem osm souborů z Moravy.

Švestkové hody

Divadelní soubor srdečně zve v sobotu 11.6. 2011 v 16hod na pohádkovou hru Švestkové hody, kterou Čapek vymyslel, Čížková sepsala a Vítek to celé zrežíroval.

Doktorská pohádka

Doktorská pohádka byla odehrána ve žďárské knihovně a v květnu ji budeme moci shlédnout na domácí scéně.

Poslední muž

Kmenový soubor nacvičil veselohru F. X. Svobody Poslední muž, která byla předlohou pro film Poslední Mohykán, kde v hlavní roli neústupného a přísného otce rodiny vystoupil Jaroslav Marvan. V našem souboru roli otce ztvárnil Květoslav Zapletal, který se ve hře plné vtipných i vážnějších scének představil s dalšími deseti ochotníky.

Hrátky s čertem

Divadelní soubor Nové Veselí zve všechny příznivce na další divadelní hru Hrátky s čertem. Plakát s pozvánkou na tuto divadelní hru najdete zde [PDF, 414 kB].

Jedenácté přikázání

Toto fiktivní přikázání, které zní: Nikdy nezapřeš manželky své, je titul divadelní veselohry od herce a dramatika F.F. Šamberka, který působil v období po J.K.Tylovi.

Mladí divadelní ochotníci zkouší

Po letní přestávce, kdy se hledaly divadelní hry pro obě skupiny, se už před koncem prázdnin sešla čtrnáctičlenná skupina mladých divadelníků k seznamování s pohádkovou hrou Apolénka a král.

Ochotnické divadlo na jaře 2006

Když se řekne ochotnické, značí to, že jde o něco, co se dělá s ochotou, tedy dobrovolně. Nejčastěji tento přívlastek patří divadlu, které má v českých zemích bohaté tradice a stejně tak i u nás v Novém Veselí.

logo nsa

Tělocvičná jednota Sokol Nové Veselí © 2020, All Right Reserved
Webdesign by LE CLAVERA s.r.o.